Zvažujete nákup nové elektrocentrály?
Elektrocentrály prodej ve Vimperku

Elektrocentrála: Prodej vs. dlouhodobý pronájem?

Nezávazná poptávka

Zvažujete nákup nové elektrocentrály ve Vimperku? Pak před jejím nákupem zbystřete. Může zde existovat i efektivnější řešení. Čtěte dále.

Důvodů pro koupi záložního zdroje může být celá řada. Pokud potřebujete agregát pro menší zahradnické práce, pak je koupě na místě a toto není článek pro Vás. Pokud ji však potřebujete jako záložní zdroj ve firmě, výrobě, zemědělství apod., pak se Vám mnohem více vyplatí dlouhodobý pronájem elektrocentrály ve Vimperku. Pronájem vychází cenově mnohem výhodněji, než samotná koupě. Výhody však nezůstávají pouze u ceny. 

Pokud si chceme pořídit výkonnou elektrocentrálu, např. s výkonem 400kVA, dostaneme se na pořizovací cenu vysoko přes 1 milion Kč a fixní roční servisní náklady ve výši kolem 50 tisíc Kč. 

Pokud se Vám na centrále cokoliv pokazí, jsou to jednak další náklady, ale především starosti navíc a možné vysoké ztráty např. ve Vaší výrobě. Pojistit si ji nijak nemůžete, pakliže toto není předmětem Vašeho podnikání. Pokud chcete cenově výhodnější a bezstarostné řešení, je na místě již zmiňovaný pronájem elektrocentrály ve Vimperku. 

Nevýhody koupě nové elektrocentrály

 • Vysoké pořizovací náklady (+- 1,5mil Kč)
 • Vysoké roční servisní náklady a kontroly (+- 50 tis. Kč)
 • V případě výpadku centrály nikdo nenahradí způsobené škody (nelze pojistit)
 • V případě výpadku centrály nemáte k dispozici náhradní stroj
 • Není jistota, že stroj pojede na požadovaný výkon

Dlouhodobý pronájem elektrocentrály ve Vimperku jako efektivní řešení na místo koupě nového záložního zdroje

Pokud si elektrocentrálu pronajmete, získáte spolu s ní od naší půjčovny elektrocentrál  ve Vimperku ikompletní servis. Nemusíte se absolutně o nic starat a máte 100% jistotu, že centrála bude vždy plně funkční a dodávka energie v plné kvalitě. O své elektrocentrály se staráme jako nikdo jiný. Každá projde velice náročnou zátěžovou zkouškou a za spolehlivostí a výborným technickým stavem strojů si opravdu stojíme. Nestane se Vám, že si půjčíte centrálu s výkonem 40kW a ona Vám následně dá výkon pouze 20kW, jak tomu bývá bohužel zvykem, následně se přehřeje a sama se vypne.

S naším pronájmem agregátu máte záruku, že v případě nečekaného výpadku a tím způsobené škody, Vám bude uhrazena škoda v plné výši, díky našemu pojištění. To je obrovská výhoda, které se Vám v případě koupě záložního zdoje nedostanete. Samozřejmostí je náhradní elektrocentrála v případě, že se s  agregátem stalo něco, co naši technici nedokážou okamžitě a na místě opravit. 

Cenově se v případě dlouhodobého pronájmu agegátu dostaneme (včetně servisu atd.) na 12 000 Kč za měsíc, což za jistotu, stabilitu a komfort jistě stojí. 

Výhody dlouhodobého pronájmu záložního zdroje od naší půjčovny elektrocentrál ve Vimperku

 • Bezstarostnost a jistota kvality dodávky
 • Kompletní servis
 • Pojištění výpadku a náhrada případných škod způsobených výpadkem
 • Rentabilní cena, výhodnější než samotná koupě
 • Funkce ATS – automatický start centrály v případě záložního zdroje
 • Centrálu přivezeme, zapojíme, obsloužíme
 • K dispozici máme i stroje o frekvenci 60Hz pro potřeby testování strojů určených pro export do zahraničí

V případě zájmu o pronájem elektrocentrály ve Vimperku se nám určitě ozvěte, vymyslíme spolu to nejefektivnější řešení přesně pro Vaše potřeby. Máme řešení pro každou situaci.

Stačí vyplnit poptávku nebo zavolat na +420 722 008 007.

Naše půjčovna ve Vimperku spolupracuje se společností Valeon