Přenosné rozvaděče

 

NA CO SI DÁT POZOR PŘI VÝBĚRU VHODNÉHO ROZVADĚČE

 

Pořádáte eventovou akci a budete si půjčovat venkovní rozvaděč, pak jsou jistě věci, na které si musíte dát pozor při výběru firmy, od které si rozvaděč pronajmete. Nechcete přeci riskovat, komplikace, které mohou nastat kvůli výběru sice levnějšího, ale o mnoho nekvalitnějšího venkovního rozvaděče. Jde přeci o elektřinu a ta umí i zabíjet!

Je velmi snadné si půjčit rozvaděč, ale otázkou je jaký a v jaké kvalitě.

 

Na trhu je k dostání široká škála rozvaděčů a ne všechny odpovídají požadavkům na kvalitu, spolehlivost a především bezpečnost. Je třeba si dát pozor na rozvaděče, které mají všechny zásuvky jištěné pouze jedním jističem a chráničem.

Zde nabízíme několik užitečných rad, jak si poradit při výběru vhodného pronajímatele:

 

  • Pozor na vnitřní uspořádání rozvaděče! – Aby byl rozvaděč bezpečný, pak musí odpovídat českým normám.

  •  Většina konkurence nabízí rozvaděče, u kterých má všechny zásuvky chráněné pouze jedním chráničem, což je sice podle normy dostačující, ale vám to stačit nebude. Při potížích si může způsobit nemalé komplikace při hledání viníka vybavení chrániče nebo vyhození jističe. Pokud je totiž do rozvaděče zapojeno například několik stánku, kde navíc každý stánek má zapojeno několik spotřebičů, pak vás při vyhození jističe jištěného jedním jističem a chráničem čeká rozsáhlá pátrací akce po původci této události. Když si však půjčíte rozvaděč, u kterého je každá jednotlivá zásuvka má svůj jistič a chránič, pak bude mnohem snadnější eliminovat problém a akce nenaruší chod akce, jako v případě rozvaděče, kde jsou všechny zásuvky svedeny pod jeden jistič a chránič.

  • Platná revizní zpráva! – Každý rozvaděč musí mít platnou revizní zprávu. Proto musíte pečlivě vybírat pronajímatele, který je schopen ke každému rozvaděči poskytnout platnou revizní zprávu. Bez platné revizní zprávy riskujete nejen komplikace v podobě bezpečnostního rizika, ale také při kontrolách po vás může být revizní zpráva vyžadována!

  • Pozor na venkovní vybavení rozvaděče! – Venkovní rozvaděč musí být v takovém provedení, aby bezpečně fungoval v náročnějších podmínkách, jako jsou vlhko, déšť, sníh apod., proto každý venkovní rozvaděč nesmí postrádat dostatečně vysoké nožičky (aby např. neležel ve vodě, jako to většina konkurence dělá). Zásuvky musí být vhodně kryty, aby při používání nebo manipulaci nedocházelo k otevření průchodu pro vlhkost nebo vodu do zařízení a proto také o jeho neočekávané vybavení.

 

Pořádáním eventové akce si na sebe berete nemalou zodpovědnost. Proč si tedy komplikovat situaci a riskovat i možné nebezpečí špatným výběrem rozvaděče pouze na základě ceny.

KONTAKT

Valeon servis s.r.o.

IČO:  242 272 34

DIČ:  CZ 242 272 34

Sídlo: Sokolská 1605/66,

Nové Město,120 00 Praha 2

POBOČKY

PRAHA - Všechromy 99

BRNO  - Holubice

OSTRAVA -  Štramberk

OTEVÍRACÍ DOBA

Po - Pá  8:00 - 17:00 hod

NAŠI PARTNEŘI

Obchod elektrocentrály

Tel: +420 722 008 007

E-mail.:  info@valeon.cz

Obchod kompresory

Tel:+420 722 008 009

info@valeon.cz

SERVIS ELEKTROCENTRÁL

Tel.: + 420 778 050 267

hujeval logo.jpg
logo_VALEON.jpg